Dubos

Kontakty

DUBOS s.r.o.
Športovcov 655
018 41 Dubnica nad Váhom

Telefón: 042 - 4420025
Telefón: 042 - 4421906

E-mail: mosat@dubos.sk
E-mail: sekretariat@dubos.sk

IČO: 31638309
IČDPH: SK2020437859

Pracovná a personálna agentúra

5 užitočných tipov pri hľadaní práce

1. Kde a ako hľadať pracovné ponuky

Pravdepodobne najrýchlejšie si nájdete prácu prostredníctvom internetu. Prácu na internete inzeruje mnoho firiem, ale s rôznou kvalitou. Pokiaľ si chcete nájsť solídnu prácu, hľadajte na kvalitných webových stránkach. Dobré servery majú dobrú povesť a sú často navštevované. Pokiaľ nemáte internet doma, navštívte internetovú kaviareň, kde si môžete vyhľadať pracovné ponuky podľa vašich skúseností a zamerania. Najväčší záujem je predovšetkým o odborníkov z oblasti informačných technológií a možno očakávať, že tento záujem potrvá aj v najbližšej budúcnosti. Pokiaľ ovládate cudzie jazyky, dokonca aj tie menej obvyklé, určite nájdete uplatnenie.

2. Neskresľujte fakty, ale zaujmite

Pokiaľ uvažujete o tom, že niektoré informácie o sebe vykreslíte nie celkom pravdivo, takéto skresľovanie vášho životopisu sa vám nemusí vyplatiť. Je pritom jedno, či si hľadáte prácu rovno cez zamestnávateľa, alebo cez personálnu agentúru. Pri hľadaní práce v Česku myslite aj na to, že znalosť cudzích jazykov sa tu vyžaduje už aj na jednoduchých pracovných pozíciách, ako sú predavači, čašníci a podobne, kde od vás budú vyžadovať, aby ste sa v zamestnaní dohovorili. Elektronická pošta vás zase môže zvádzať poslať životopis desiatkam firiem naraz. Vezmite však na vedomie, že váš budúci zamestnávateľ to neocení.

3. Nestrácajte čas zbytočnými informáciami

Pokiaľ chcete pracovať v zahraničí, začnite s hľadaním práce tak, akoby ste ju hľadali doma. Vytypujte si najvýznamnejšie pracovné servery, na ktorých denne pribudnú stovky pracovných ponúk. Nesurfujte bezhlavo, ale vyberte si dva až tri pracovné servery, ktoré sa vám najviac pozdávajú, a vyhľadávajte pracovné ponuky len na nich, aby ste sa nestratili v záplave informácií. Vopred si premyslite si, čo by ste chceli robiť a na akú profesiu máte kvalifikáciu. Ak chcete zvýšiť svoje šance na úspech, preverte si, čo vlastne od vás požadujú a čo firme môžete ponúknuť vy osobne. Vo všeobecnosti platí, čím väčšie mesto, tým viac pracovných príležitostí pre vás, ale i väčšia konkurencia.

4. Ste nezamestnaní či chcete zmenu

Ak prácu máte a chcete ju iba zmeniť a nájsť si zamestnanie v Česku, budete ušetrení mnohých stresových situácií. Ak ste nezamestnaní a nenájdete si hneď prácu vo svojom odbore, nezúfajte, pokúste sa vykryť čas svojich príjmov aspoň nájdením brigády. Tiež máte možnosť osloviť priamo úrad práce vo vašom mieste trvalého bydliska, aké pracovné ponuky eviduje v zahraničí a o akú pozíciu by ste mali záujem. Rovnako si však môžete vyhľadať aj pracovné ponuky v databáze českých úradov práce, a to v takej lokalite, v ktorej máte záujem v budúcnosti pracovať. Ďalšou možnosťou pre vás zostáva hľadať si prácu cez sprostredkovateľskú agentúru.

5. Na čo ešte nezabudnúť

Existujú firmy, ktoré vám ponúknu príspevok na bývanie, na dopravu, prípadne i týždeň dovolenky navyše. Ak si nájdete miesto manažéra, nie je výnimkou, že vám poskytnú firemný automobil, notebook a podobne. Ak máte šťastie, firma vám môže pomôcť hľadať vhodné ubytovanie, pokiaľ má o vás naozaj záujem. Zvyčajne však ide o manažérske či riadiace pozície. V každom prípade sa radšej spoľahnite sami na seba. Na internete existuje množstvo ponúk ubytovania, či už ubytovne, podnájmy, alebo prenájmy bytov, pričom ceny sa líšia v jednotlivých lokalitách. Bude vás to síce stáť trochu námahy, kým si niečo vhodné zoženiete, ale vidina získanej práce vám iste bude stáť za to.

 

„Dubos - serióznosť, starostlivosť, istota - základné piliere o ktoré sa môže oprieť každý náš zamestnanec.“

Zasielanie voľných pracovných ponúk na Váš e-mail

Formulár uchádzača

Mali by ste tiež záujem pracovať prostredníctvom našej personálnej agentúry? Vyplňte a odošlite, prosím, formulár pre uchádzača.

Aktuality

Nová www stránka

Spustili sme novú www stránku spoločnosti, na ktorej nájdete užitočné rady pri hľadaní práce a samozrejme i aktuálne voľné pracovné miesta.

© 2006-2013 DUBOS s.r.o.